Naše další weby o Číně: Velká číská zeď, města Šanghaj, Guangzhou (Kanton) a Tianjin nebo Xi'an. Magická-Evropa.cz

Čína - cestování, zajímavá místa


MÍSTA V ČÍNĚ | LETENKY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY

Čína je obrovská země a neleznete zde prakticky vše - od velkých měst jako je Peking a Šanghaj, přes pouštní oblasti, řeky a ostrovy až po náhorní plošinu Tibet. Záleží jen a jen na Vás, do které části Číny se chcete vydat a zda upřednostníte tzv. klasický okruh Čínou (přibližně 10-14 dní), který zahrnuje návštěvu Pekingu, Velké Čínské zdi a hrobek dynastie Ming.

Velká čínská zeď Peking - chrám Peking - olympiáda

Následuje transfer do města Xi-An v centrální Číně, které je proslulé mixem kultur a také Hliněnou armádou (Terracota Warrioirs) a zároveň je počátečním bodem Hedvábné stezky.

Xian Xian - hliněná armáda Xian

Koncovým bodem cesty je Šanghaj, která je symbolem moderní Číny.
Dalšími často navštěvovanými místy v Číně je Hong Kong, případně nedaleké Guangzhou (také nazývané Kanton). Na jihu Číny ještě najdete města Nanjing a Kunming a také můžete zažít úchvatnou plavbu po řece Li (začíná se ve městě Guilin, které samo o sobě také stojí za návštěvu).

Šanghaj Šanghaj - Pudong Šanghaj

Samostatnou kapitolou je návštěva Tibetu - střechy naší planety. Tato nejvýše položená náhorní plošina na světě se nachází ve výšce nad 4000m nad mořem a nabízí unikátní přírodu, Tibetskou kulturu a zároveň možnost spatřit nejvyšší horu světa Mount Everest. Pro návštěvu Tibetu budete potřebovat klasické vstupní vízum do Číny plus další speciální vízum pro Tibet (stojí cca 2400Kč) a jeho získání je poměrně složité (musíte cestovat s některou čínskou agenturou a mít "zajištěný program" Vaší cesty), proto se pro návštěvu Tibetu vyplatí využít služeb českých cestovních kanceláří, které vše zařídí za Vás - doporučujeme vyhledat nejlepší ceny na www.invia.cz, pokud ovládáte angličtinu a chcete zažít opravdové dobrodružství - vyberte si z nabídky GAP Adventures, kteří pořádají unikátní tematické zájezdy nejen do Číny. Ceny jsou mírně vyšší než u klasické cestovní kanceláře, ale zážitek je to opravdu jedinečný!