Naše další weby o Číně: Velká číská zeď, města Šanghaj, Guangzhou (Kanton) a Tianjin nebo Xi'an. Magická-Evropa.cz

Čína - před odjezdem

Pro cestu do Číny budete potřebovat platný pas, vízum, zakoupené letenky, cestovní připojištění a také je velice doporučované alespoň základní očkování. Pokud chcete vyrazit za poznáním s cestovní kanceláří, zajistí vám vízum, letenky i pojištění, ale samozřejmě vás to vyjde dráž, než když si to zařídíte sami. Pokud nejedete s cestovní kanceláří, bude se Vám hodit i průvodce Čínou - doporučujeme Lonely Planet (pokud umíte anglicky, je lepší koupit si anglickou verzi v eshopu - oproti české je levnější a aktuálnější).

. vstupní vízum
. zpáteční letenku
. cestovní připojištění
. očkování
. ubytování

Jako první doporučujeme před cestou do Číny shánět letenku, a to ze dvou důvodů: budete ji potřebovat k žádosti o vízum a zároveň Vás při nákupu 2-3 měsíce dopředu vyjde levněji. (u akčních nabídek se cena pohybuje již okolo 11.000Kč za zpáteční letenku včetně všech poplatků).
Hned po nákupu letenky si zjistěte jaké očkování budete potřebovat (je potřeba s ním začít minimálně 5-6 týdnů před odletem). Vyřízení víza na čínské ambasádě trvá přibližně týden a cestovní pojištění si můžete sjednat online (výhodné je zejména celoroční cestovní připojištění) anebo na počkání.

. Pokud letíte do Číny obchodně, doporučujeme zajistit si dopředu ubytování v některém z renomovaných hotelových řetězců. Získáte jistotu kvalitního ubytování, transfer z letiště a ještě oproti shánění hotelu přímo na místě výrazně ušetříte.